Samsung ML2160

Samsung ML-2160

Kompaktowa, wykorzystująca zintegrowany wkład laserowy z czarnym tonerem, drukarka Samsung ML-2160 do małego biura czy użytku domowego. Jej niewielkie wymiary oraz waga sprawiają, że nie zajmuje dużo miejsca i nie ma problemu z jej przenoszeniem.
Obudowa drukarki posiada osłonę przeciw kurzową, dzięki czemu zapobiega przedostawaniu się kurzu do wnętrza urządzenia. W ten sposób chronimy wewnętrzne mechanizmy drukarki przed uszkodzeniem i  wydłużamy żywotność sprzętu.
Sterownik easy eco umożliwia szybką i łatwą instalację. Dzięki temu oprogramowaniu można w każdym momencie wyświetlić podgląd dokumentu przed drukowaniem, usunąć tekst, wkleić zdjęcie,  czy dostosować jakość dokumentu.
Ponad to drukarka posiada system zarządzania wydrukami Easy Printer Manager, który pozwala na szybką konfigurację urządzenia oraz  monitorowanie jego statusu . Oprogramowanie posiada  funkcje wykrywania urządzeń, łączenia się z różnymi aplikacjami czy nawet  zamówienia materiałów eksploatacyjnych.
Drukowanie z szybkością do 20 stron na minutę w wysokiej rozdzielczości 1200×1200 dpi zapewnia, że wydruki wyglądają bez zarzutu.  Zużycie energii wynosi 310 W w czasie drukowania , 30 W w trybie oczekiwania oraz 0,9 W w trybie uśpienia. Drukarka posiada podajnik papieru na 150 stron oraz tacę odbiorczą na 100 kartek.
Drukarka wyposażona jest w toner MLT-D101S, zintegrowany z bębnem światłoczułym o wydajności do 1500 stron. Ewentualne wykorzystanie zamiennika jest w stanie zredukować  nasze koszty na wydruk blisko o 60%.