Samsung wydaje się sukcesywnie dostarczać na rynek nowe rozwiązania w zakresie szybkiego wydruku laserowego,  suchych tonerów i bębna wywołującego dla druku czarno białego. Przykładem tego może być model Samsung Xpress M2070W, który jest tani w zakupie, ma niski koszt wydruku, zajmuje niewiele miejsca i korzysta z nowych rozwiazań, które moga okazać się pomocne w najbliższej przyszłości. Czego bowiem możemy oczekiwać od technologii NFC (Near Field Communication), zmodyfikowanej starszej technologii RFID (Radio-Frequency Identification), zapewniające połączenia między urządzeniami peryferyjnymi. Powodem, dla którego NFC mogłoby stać się tak istotne, jest to, że oferuje niezwykle proste sposoby identyfikacji siebie. Przekazywanie szczegółów karty SIM w telefonie komórkowym spowoduje, że w przyszłości znajdzie się coś, co nie potrzebuje nawet karty kredytowej. Oczywiście,  funkcja w przypadku tej drukarki jest tu bardziej prozaiczna, dzięki czemu M2070W może bez problemu łączyć się z naszym telefonem. Aplikacja jest łatwa do uruchomienia. Po prostu dotknij telefonu na górze urządzenia wielofunkcyjnego, a połączenie jest wykonywane niemal natychmiast. W przyszłości można spodziewać się dużo więcej NFC. Jeśli chodzi o ten model, musisz tylko wiedzieć, że działa bardzo sprawnie i bez zarzutu.

SL-M2070W nie wygląda tak inowacyjnie pod względem projektowania jak najnowsze rozwiązania Hewlett Packard w zakresie wzornictwa drukarek. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, a ciemnoszary element skanujący jest raczej nieestetyczny w górnej części kremowego korpusu. Panel nawigacji jest kolorowy, może trochę zbyt mało rozbudowany, ale w prostocie może tkwić siła jego czytelności i prostoty obsługi. Prawdę mówiąc, skonfigurowanie Samsunga jest całkiem proste i zapewne nie musisz przechodzić przez system menu tekstowego. Dostajesz listę dodatkowych funkcji Samsunga stosunkowo rzadko wykorzystywanych przez przeciętnego użytkownika, a tryb oszczędzania papieru został dobrze wymyślony.

Obsługa papieru firmy Samsung jest dość powszechna w przypadku drukarek w tym punkcie cenowym. 150 arkuszy w podajniku o standardowej gramaturze nie jest niesamowite, ale wystarczy dla większości użytkowników. W innych obszarach M2070W lepiej się sprawdza. 128 MB pamięci jest  dobrym rozwiązaniem, a drukarka nie będzie miała problemów z drukowaniem czy skanowanie dokumentów graficznych. Rozdzielczość 1200x1200dpi jest drobno skupiona, a procesor o częstotliwości 600 MHz Cortex A5 jest szybszy od typowego procesora znalezionego w podobnych modelach. Łączność jest dość dobra. Nie tylko masz narzędzie NFC do pracy z telefonem komórkowym, ale jest też bezprzewodowy interfejs 802.11b / g / n, który powala obejść się bez uciążliwego okablowania.

Skanowanie przebiega bardzo sprawnie, Samsung potrafi wydrukować obraz A4 w 10 i 32 sekundach w rozdzielczości 300 dpi i 600 dpi. (odpowiednio 8 i 22 s zdjęcia). Efektowne zdjęcia są dokładne i realistycznie zacienione. Drukowanie jest imponujące pod względem jakości i szybkości. Osiągnęliśmy szybkość do 17,1 stron na minutę w wysokiej rozdzielczości z szybkiego procesora. Nie ma wielu modeli w tej cenie, które mogłyby osiągnać taką szybkość wydruku. Wydruki tekstowe są ciemne i wyraźne, a testy skali szarości wykazały raczej ograniczony zakres odcieni, co jest piętą achillesową wielu tanich drukarek laserowych.

Koszty druku nie są niskie. Silnik drukarki używa jednorazowego bębna i kasety z tonerem o oznaczeniu kodowym MLT-D111S, dostępny tylko w jednej pojemności (1000 stron), niemniej jednorazowa okresowa wymiana całego wkładu drukującego D111S (toner zespolony z bębnem) pozwala zachowywać wysoka jakość dokumentów. To jednak praktyka stosowana praktycznie we wszystkich urządzenia w niskiej skali cenowej. Producent sprzedaje dukarkę tanio, rekompensując sobie niewielki zysk na urządzeniu, stosunkowo wysokim kosztem materiałów eksploatacyjnych.

samsung m2070

Samsung m2070

Podsumowując M2070W to niedroga wielofunkcyjna drukarka laserowa wyposażona w skaner i kopiarkę o rozdzielczości 1200dpi. Jest to wystarczająco tanie rozwiązanie dla użytkowników domowych, ale nie drukuje w kolorze, więc prawdopodobnie będzie to atrakcyjne dla małych firm czy do domu, dla osób które potrzebują szybkiej i niedrogiej drukarki mono do codziennego użytku.
Stosunkowo mała pojemność kaset z tonerem Samsung 111S oznacza, że koszty eksploatacji są powyżej średniej. M2070W najprawdopodobniej spodoba się właścicielom smartfonów Samsung, którzy mogą w pełni wykorzystać swoją wygodną opcję drukowania NFC. W opcji tańszego drukowania zawsze można zdecydować się na zamiennik tonera i oszczędzić na eksploatacji stosunkowo sporo.