Kiedy szybkość druku ma znaczenie?

on

Nie da się ukryć, że drukarka z nowoczesnym inteligentnym tonerem lub tuszem to urządzenie bardzo praktyczne, z którego korzystamy bardzo często niezależnie, czy mówimy tutaj o miejscu pracy, czy też drukarce na użytek własny. Dlatego też takie urządzenie ma dziś niemal każdy. Jeśli także i was interesują drukarki i przymierzacie się do ich zakupu jednym z czynników, na które musicie zwrócić uwagę, niewątpliwie jest szybkość druku oraz koszty zakupu tonera, bębna do drukarki, czy tuszu. Kiedy czynnik ten ma znaczenie i jaka szybkość druku powinna być dla nas wystarczająca?

Liczba stron na minutę z użyciem tonera oraz tuszu.

Zanim przejdziemy do konkretnych danych, zaznaczmy, że szybkość druku odnosi się do drukowania liczby stron na minutę. Na ogół przyjmuje się, że szybsze są drukarki laserowe używające w wydruku tonerów, choć i większego problemu nie powinno tu być z tymi atramentowymi, ale tylko wtedy, kiedy drukowany jest sam tekst, a nie drukuje się żadnych elementów graficznych.

Szybkość druku tonerem laserowym, a jego częstotliwość i trwałość.

Biorąc pod uwagę szybkość, wyróżnić możemy trzy pozycje:

– szybkość od 4 do 10 stron/min. W tym przypadku druk jest dosyć wolny, ale to dlatego, że ważniejsza od szybkości jest jakość samego wydruku, a ta jest tutaj na najwyższym poziomie. Takich drukarek nie poleca się, jeśli do wydrukowania jest większa liczba dokumentów.

– szybkość od 10 do 30 stron/min. Drukarki z taką szybkością druku polecane są mniejszym i średnim firmom. Drukują ze średnią szybkością. Nie są ani wolne, ani też zbyt szybkie.

– szybkość powyżej 40 stron/min. Kiedy do wydruku dokumentów jest naprawdę sporo i są one drukowane notorycznie, to postawić trzeba na drukarki z najwyższego topu. Takie na pewno sprawdzą się nawet w większych firmach.