Zalety i wady drukarek

on

Drukarkę na toner lub tusz ma dziś niemal każdy, bo nie da się ukryć, że urządzenia te sprawdzają się nie tylko w miejscach pracy, gdzie konieczne jest drukowanie odpowiednich elementów, ale także i w mieszkaniach prywatnych. Wszak każdy z nas ma dziś dokumenty, które chce czy też musi wydrukować. Tak jak i każdy sprzęt, tak i drukarki mają oczywiście swoje dobre, ale i również złe strony. Co w związku z tym możemy zapisać po stronie ich zalet, a co z kolei przez klientów najczęściej jest uznawane za wadę?

Największe zalety drukarek

Zalety drukarek laserowych i atramentowych są naprawdę różne. Najczęściej mówi się tutaj o jakości jak i szybkości druku, które niewątpliwie mają wielki wpływ na wygodę korzystania z danych urządzeń. O czym jeszcze należy w tym miejscu wspomnieć? Na pewno sporą zaletą drukarek jest także ich cicha praca, a także koszta wydruku, a więc między innymi to, jak często będziemy musieli wymieniać ich materiały eksploatacyjne. Do kolejnych zalet zaliczyć należy jeszcze dwustronny automatyczny podajnik, menu w języku polskim, intuicyjną obsługę za pomocą dotykowego panelu, łączność Wi-Fi, a także drukowanie z urządzeń mobilnych.

Wady drukarek

Wydaje się, że obecnie sporą wadą drukarek jest brak złącza USB, a to dlatego, że wielokrotnie druk chcemy wykonać z pliku dostępnego na pamięci flash. Poza tym wspomnieć tu trzeba jeszcze o stosunkowo głośnej pracy, skomplikowanej konfiguracji łączności sieciowej czy długim czasie druku. Na pewno sporą wadą jest też spory pobór prądu, choć na ogół drukarki są w tym kontekście dość oszczędne. Dodatkowo są standardowo wysokie koszty oryginalnych tonerów, czy tuszy, niemniej w obliczu szerokiego rynku zamienników, koszt wydruku w domu czy firmie można zdecydowanie ograniczyć.

2 Comments Add yours

  1. Kacper napisał(a):

    Mnie najbardziej irytuje długi czas wydruku.

  2. Mirek napisał(a):

    Zdecydowanie szybkość druku jest tutaj najważniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *